ראשי סגולותיו של השוקולד
סגולותיו הרפואיות של השוקולד
כתבים עתיקים מן המאה ה-16 מכילים יותר מ-100 שימושים רפואיים לפולי הקקאו, לשמן, לעלים ולפרחים ומעידים על שימוש רפואי בו לצרכי העלאת משקלם של מחלימים ממחלות, טיפול באנמיה, חוסר תאבון, עייפות נפשית, חום ואבנים בכליות.
הכובש הספרדי הרננדו קורטז, צוטט ב-1519 באומרו כי "המשקה האלוהי נלחם בעייפות. ספל ממנו מאפשר לאדם ללכת יום שלם בלי מזון". במאה ה-17 נחשב השוקולד באירופה למשקה מזין ומרפא. מסופר כי נפוליון נהג לשאת עימו שוקולד למסעותיו הצבאיים. "מה הטעם להשתמש במחסניות כדורים בקרב? תמיד קח חפיסת שוקולד במקום".
הכימיקלים והמרכיבים של השוקולד שימשו לאורך ההיסטוריה גם לקוסמטיקה ולרפואה. השוקולד מכיל מרכיבים תזונתיים חשובים כגון ברזל, סידן, ויטמין A, B1, C ,D ו- E . הוא מקור למגנזיום, הטוב לתפקוד הלב. צריכה של 25 גרם ליום מקטינה את הסיכוי ללקות במחלות לב, הוא אנטי דיכאוני, ויש בו חומרים נוגדי מחלות כמו ביין אדום, פירות וירקות.
במחקר שנערך לאחרונה מצאו חוקרים בריטים, (לפי פרסומים מנובמבר 2004), כי התאוברומין שבשוקולד מסוגל לעצור שיעול עיקש. המרכיב יעיל כמעט פי 3 מהקודאין, התרופה הטובה ביותר שישנה בנמצא כיום לטיפול בשיעול. נאמר כי התאוברומין אף אינו גורם לתופעות לוואי, בהיותו מדכא פעילות עצבית האחראית על התפתחות השיעול.

השוקולד, בעיקר השוקולד הכהה או המריר, עשיר בחומרים נוגדי-חמצון העשויים, על פי מספר מחקרים, לעזור לטפל בבעיות הקשורות במערכת החיסון, או במערכת הדם   והלב בעיקר בשל יכולתם למנוע קרישה ולעלות את רמת הכולסטרול הטוב בדם,   חומרים כימיים אחרים הקיימים בשוקולד עשויים לצמצם תופעות שליליות הכרוכות במתח נפשי. לאלקלואיד תיאוברומין  השפעה ממריצה על מערכת העצבים.
ברוכים הבאים לאתר בית מתוקולדה, נעמי ויוסי שטיין מאחלים לכם עוד המון ימים מתוקים                                                                                                      מתוקולדה- החברה הגדולה בצפון לעיצוב ויצור זרים מתוקים.|

                                                  זר מתוק לכל אירוע!משלוחים מהיום להיום, מעתלית צפונה.

              זרים מתוקים!זרי שוקולד!זרים משוקולד!!זר מתוק!זר ממתקים! מתנות ליולדת! זר מתוק בחיפה!זר פרלינים!